Author: FFK

Malisheva ka shënuar fitore të rëndësishme në garën për mbijetesë në Superligën e Kosovës. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të, skuadra e drejtuar nga Arsim Thaqi mposhti Ulpianën, shkruan Gazeta Express. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin “Liman Gegaj” ka përfunduar me rezultatin 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores për vendasit e shënoi Ronald Sobowale në minutën e 18-të. Malisheva tani renditet e gjashta me 37 pikë, kurse Ulpiana është e parafundit me 24 pikë.

Read More

SC Gjilani ka shënuar fitore të pritur ndaj Feronikelit në ndeshjen e javës së 29-të në Superligën e Kosovës. Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi fitoi me rezultatin 5:1, shkruan Gazeta Express. Keita Razak (33’, 54’), Shend Kelmendi (40’), Blerim Krasniqi (59’) dhe Gerhard Progni (90+3) shënuan golat e fitores për vendasit. Kurse, golin e vetëm për mysafirët nga Drenasi e shënoi Ardi Qorri në minutën e shtatë. Gjilani pas kësaj fitore ka 55 pikë dhe renditet i dyti në tabelë, kurse Feronikeli mebtet i fundit (10) me 12 pikë.

Read More

Superliga LIVE: Gjilani 4 – 1 Feronikeli 59’ GOOOOOOOL: Shënon me kokë Blerim Krasniqi, asiston Keita Razak, 4-1 për Gjilanin 54’ GOOOOOOOL: Keita Razak shënon golin e dytë personal, asiston Yll Hoxha, 3-1 për Gjilanin Fillon pjesa e dytë. Përfundon pjesa e parë. 33’ GOOOOOOOL: Razak shënon me kokë për të barazuar rezultatin. 09’ GOOOOOOOL: Feronikeli kalon në epërsi, realizon Ardi Qorri. Fillon ndeshja. Formacionet zyrtare: Gjilani: Koliçi; Sorsa, Useini, Halili, Hoxha; Dabiqaj, Keita Aziz, Torassa; Progni, Keita Razak, Kelmendi; Feronikeli: Buqinca; Rexhepi, E.Kastrati, Morina, Ar.Qorri, Ad.Qorri, Kiqina, Cervadiku, Xhylani, Seferi, E.Kuçica; Drenica 0 – 1 Dukagjini 72’ GOOOOOOOL: Shënon…

Read More

Superliga LIVE: Gjilani 4 – 1 Feronikeli 59’ GOOOOOOOL: Shënon me kokë Blerim Krasniqi, asiston Keita Razak, 4-1 për Gjilanin 54’ GOOOOOOOL: Keita Razak shënon golin e dytë personal, asiston Yll Hoxha, 3-1 për Gjilanin Përfundon pjesa e parë. 33’ GOOOOOOOL: Razak shënon me kokë për të barazuar rezultatin. 09’ GOOOOOOOL: Feronikeli kalon në epërsi, realizon Ardi Qorri. Fillon ndeshja. Formacionet zyrtare: Gjilani: Koliçi; Sorsa, Useini, Halili, Hoxha; Dabiqaj, Keita Aziz, Torassa; Progni, Keita Razak, Kelmendi; Feronikeli: Buqinca; Rexhepi, E.Kastrati, Morina, Ar.Qorri, Ad.Qorri, Kiqina, Cervadiku, Xhylani, Seferi, E.Kuçica; Drenica 0 – 0 Dukagjini Përfundon pjesa e parë. Fillon ndeshja. Formacionet…

Read More

I pafat mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, që e nisi si titullar transfertën e Empolit ndaj Udineses, por shënoi në portën e tij që në minutën e 6’, duke u dhënë avantazhin friulianëve. Pas një krosimi në zonë, Ismajli nuk u koordinua mirë në tentativën për të larguar topin dhe e dërgoi drejt e në rrjetën e portës së Vicarios, teksa zhgënjimi te mbrojtësi kuqezi ishte i dukshëm pas këtij momenti. Titullarë në transfertën friulianë janë edhe mesfushori Kristjan Asllani e fantazisti Nedim Bajrami, të cilët do të provojnë të lënë gjurmë, pse jo për të zhvlerësuar gabimin e…

Read More

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet hapëse të javës së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Gjilani e ka mbyllur pjesën e parë me epërsinë 2:1 ndaj Feronikelit, shkruan Gazeta Express. Keita Razak dhe Shend Kelmendi shënuan për vendasit në minutat 33 dhe 40, kurse Ardi Qorri shënoi për mysafirët në minutën e shtatë. Malisheva gjithashtu e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi prej një goli 1:0 ndaj Ulpianës. Ronald Sobowale shënoi për skuadrën vendase në minutën e 18-të. Kurse, pjesa e parë në ndeshjen mes Drenicës dhe Dukagjinit është mbyllur baras dhe pa gola.

Read More

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 29-të në BKT Superligën e Kosovës. Superliga e Kosovës ka hyrë në fazën finale të ndeshje dhe tashmë çdo pikë vlen shumë në arritjen e objektivave për secilin klub. Të tilla janë tri ndeshjet që pritet të zhvillohen sot, ku luftohet për titull dhe për mbijetesë. Gjilani është nikoqir i Feronikelit në ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, me vendasit që duan fitore për të mbetur në hap me Ballkanin për titull, ndërsa mysafirët thuajse kanë rënë nga…

Read More

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 29-të në BKT Superligën e Kosovës. Superliga e Kosovës ka hyrë në fazën finale të ndeshje dhe tashmë çdo pikë vlen shumë në arritjen e objektivave për secilin klub. Të tilla janë tri ndeshjet që pritet të zhvillohen sot, ku luftohet për titull dhe për mbijetesë. Gjilani është nikoqir i Feronikelit në ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, me vendasit që duan fitore për të mbetur në hap me Ballkanin për titull, ndërsa mysafirët thuajse kanë rënë nga…

Read More

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 29-të në BKT Superligën e Kosovës. Superliga e Kosovës ka hyrë në fazën finale të ndeshje dhe tashmë çdo pikë vlen shumë në arritjen e objektivave për secilin klub. Të tilla janë tri ndeshjet që pritet të zhvillohen sot, ku luftohet për titull dhe për mbijetesë. Gjilani është nikoqir i Feronikelit në ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, me vendasit që duan fitore për të mbetur në hap me Ballkanin për titull, ndërsa mysafirët thuajse kanë rënë nga…

Read More