Home Lifestyle

Lifestyle

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Per dhembe te bardhe si bora : Ja cili eshte sekreti qe ky njeri...

Një dietë e pasur me sheqerna, miellra dhe produkte të bulmetit dëmton dhëmbët sepse u heq atyre mineralet. Gjatë një ushqyerje të mirë (pa ushqimet...

Mund te jete pak i papelqyeshem per tu pire, por kur te mesoni qe...

Lëngu i lakrës është një nga pijet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Është i pasur me polifenolë, kalcium, magnez, hekur, fosfor, sulfur,...

Si të flini kur keni hundë të bllokuara

Një nga simptomat më të bezdisshme të ftohjes janë hundët e bllokuara. Kur keni hundë të bllokuara e vetmja gjë për të cilën mund të...

Si të kuroni në kohë rekord infeksionet e veshit me një çorape dhe pak...

Përgjatë gjithë kësaj periudhe të vitit të gjithë janë prekur nga sëmundje dhe gjendje shëndetësore jo të mira. Një nga problemet shëndetësore më të...

Mjekët paralajmërojnë: ”Shmangni këto katër kombinime ushqimore, janë të rrezikshme për shëndetin”

Edhe një fëmijë i vogël e di se ngrënia e fasuleve dhe një pije gazuar nga pas mund të shndërrohet në një mini-Hiroshima për...

Dietologet me ne fund na e treguan : Kjo eshte sallata e cila na...

Kjo sallatë është praktike, e shpejtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme, kjo sallatë do t’ju ndihmojë të ulni barkun, të humbni peshë...

Pse disa njerëz i kap gjumi sapo hipin në makinë, shkenca ka një shpjegim

Shumica nga ne ndoshta jemi ndjerë të përgjumur në një udhëtim me makinë, por nuk është gjithmonë për shkak të një fillimi të hershëm...

Ja çfarë duhet t’i shtoni shampos nëse keni flokë të yndyrshme

Ne të gjithë i shtojmë kripë ushqimeve në përditshmëri, por vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se kripa mund të jetë një ndihmë e...

Vuani nga diabeti apo nga zemra ? Mesoni se cfare ndikimi ka djathi tek...

Djathi është i pasur me yndyra dhe kjo mund t’a bëjë atë të duket një ushqim të pashëndetshëm. Ka shumë variacione djathi të cilat...

E keni ditur se cfare i ndodh trupit tuaj nese konsumoni 1 kastravec ne...

Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë. Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni një...

LATEST NEWS

MUST READ