Home Lifestyle

Lifestyle

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Dhembja e shpinës paralajmëruese për këto sëmundje serioze

Dhembja e shpinës mund të jetë simptomë e ndonjë sëmundjeje të rrezikshme dhe kërkon kujdes. Dhembja në këtë pjesë të trupit mund të jetë...

Mos i hidhni kurrë lëkurat e mandarinave/ Mësoni efektet e pabesueshme në organizmin tonë...

Mandarina, si burim shërimi na mbron ndaj mjaft sëmundjeve. Bëhet mburojë ndaj sëmundjeve duke forcuar imunitetin ndërkohë kur gjatë muajve të dimrit sëmundjet na...

Shkencëtarët kanë krijuar pilulën kontraceptive që pihet 1 herë në muaj, hulumtuesit publikojnë të...

Kushdo që ka marrë të paktën njëherë të vetme në jetë pilulën kontraceptive, në mënyrë të pashmangshme e di që ajo nuk duhet të...

Ju mpihen këmbët? Urgjent tek mjeku, paralajmërimi i sëmundjeve të rënda për organizmin tuaj

Mpirja e pjesëve të trupit shumë shpesh lidhet me simptoma të problemeve shëndetësore. Njohja e simptomave dhe sëmundjeve që i shkaktojnë ato është shumë...

E kush nuk do qe ta kaloj dimrin pa pasur fare pro.bleme me fytin,...

Kolla dhe bronshiti janë pro.bleme shëndetësore stërmunduese për organizmin. Në shumicën e rasteve, këto pro.bleme kërkojnë trajtim të imtësishëm mjekësor. Përveç tyre, përdoren edhe kura natyrale...

Onkologu i njohur thote : Nese hani kete ushqim per vetem 2 dite, do...

Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk po themi që të...

Mos harxhoni me para duke shkuar te dentisti per te pastruar gurezat, pastrojini vete...

Mirëqënia e gojës ka një rëndësi të madhe dhe mbajtja e një higjene të përshtatshme do ta mbrojë atë nga mikr.obet dhe hel. met....

Ju ka zene akull frigoriferi? Atehere zgjidhja eshte vetem tek ky perberes te cilin...

Është stina që kërkon më shumë kujdes për frigoriferin. Ai mund të jetë ngarkuar me shumë akull dhe nuk keni idenë se si ta...

Pak uthull dhe nje kokerr veze cdo mengjes dhe i thoni lamtumire nje prej...

Keni ngrënë ndonjëherë vezë të ziera, të miksuara me uthull? Me siguri që jo, por kur ta zbuloni se çfarë bën besoj se do...

Mjalti dhe soda e bukës: Ilaçi për sëmundjen më vde, kjep rurëse në botë

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vu.ajnë nga gjendja shëndetësore. Trajtimet e sotme të kan. cerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme...

LATEST NEWS

MUST READ