Vjen paralajmërimi i fortë: Na pret më e keqja me Covid-19, fundi është i dhimbshëm.

0
97

OBSH paralajmeron se pandemia e k.o.ronav.irusit mund të bëhet keq e më keq, nëse shtetet nuk marrin masat per kujdes.

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha nje dite me pare ne konferencen ditore per mediat:

“Më lejoni të jem i hapur, shumë vende janë drejtuar në drejtim të gabuar, virusi mbetet armiku publik numër një”, tha Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Comprehensive random testing for Covid-19 starts today

“Nëse rregullat bazike nuk ndiqen, e vetmja gjë që do të ndodhë me këtë pandemi, është do të të bëhet keq e më keq. Por nuk ka pse të shkojë kështu,” shtoi ai më tej.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Brazili janë shtetet më të prekura deri më tani nga Covid-19.

Test, protect, inform: what HIV can teach us about COVID-19

“Nuk do të ketë kthim në normalen e vjetër për të ardhmen e parashikueshme … Ka shumë për t’u shqetësuar,” shtoi Tedros, në disa nga komentet e tij më të forta të javëve të fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here