LAJMI FUNDIT Alarmante: 195 raste të reja me Covid-19

0
87

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot (06 korrik, 2020) janë regjistruar 195 rastë të reja me Covid-19.

Sipas këtij instituti, sot janë shëruar 44 persona nga ky virus, njofton Klan Kosova.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 102 raste, komuna e Ferizajt 17 raste, komuna e Fushë Kosovës 11 raste, komuna e Gjakovës 10 raste, komuna e Gjilanit 8 raste, komuna e Prizrenit 7 raste, komuna e Deçanit 6 raste, komuna e Mitrovicës 5 raste, komuna e Drenasit 4 raste, komuna e Skenderajt 4 raste, komuna e Lipjanit 4 raste, komuna e Obiliqit 3 raste, komuna e Rahovecit 3 raste, komuna e Pejës 2 raste, komuna e Vushtrrisë 2 raste, komuna e Shtimes 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Graçanicë, Kaçanik, Kamenicë, Podujevë dhe Suharekë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here