Cilët lojtarë të Partizanit kanë dalë pozitiv me Covid-19?

0
32

Tre lojtarë të Partizanit të Tiranës janë të infektuar me COVID-19, është njoftuar nga klubi të premten. Pasi kanë rezultuar pozitivë Dejan Boldor dhe Besnik Ferati, janë testuar të gjithë lojtarit, stafi teknik dhe drejtuesit e klubit.

Nga rezultatet është konfirmuar se tre lojtarë tjerë, Erald {inari, kosovari Esat Mala dhe Kristi Kote, janë infektuar me COVID-19, duke e çuar numrin e lojtarëve në pesë.

Lojtarët do të vetëizolohen për dy javë, por prapë derbi ndaj Tiranës pritet të luhet sipas orarit të paraparë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here