Barça s’ka vend për gabime.

0
30

Gjiganti katalunas do ta kërkojë sonte fitoren ndaj Espanyolit në derbi lokal për t’iu afruar përkohësisht në një pikë Reali

Barcelona do ta kërkojë sonte fitoren ndaj Espanyolit, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull të kampionit.

Gjiganti katalunas nuk ka vend për gabime më pasi ka mbetur katër pikë prapa liderit, Real Madrid.

Barça duhet t’i fitojë katër ndeshjet e fundit të sezonit dhe të shpresojë në ndonjë gabim eventual të “Los Blancos”, në tentim për ta mbrojtur titullin e kampionit.

Me një fitore eventuale ndaj ekipit të fundit në tabelë, Leo Messi me shokë do t’i afroheshin përkohësisht Realit në vetëm një pikë.

E një gabim eventual do ta largonte përfundimisht Barçën nga gara për titull.

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Espanyolit do të fillojë në orën 22:00.

Sonte luhen edhe ndeshjet tjera të La Ligas: Getafe – Villarreal e Real Betis – Osasuna.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here