Thaci: Po të isha në vend të Vjosa Osmanit do të isha djersitë, nëse dikush nga kjo familje i ka shërbyer Serbisë, unë e kam luftu

0
113

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se kryeparlamentarja Vjosa Osmani me deklaratë e saj rreth dialogut ka dashur të zhvendos vëmendjen nga sulmet që u bë bënë asaj ditëve të fundit rreth familjes së saj, transmeton Periskopi.

‘’Është citim i gabuar, s’di në cfarë cilësie ka dolë. Ka dash te  zhvendos vëmendjen ng problem dhe sulmet që ia kanë ba kohëve të fundit. Sugjeroj qytetarët që do të shkohet drejt të marrëveshje, pa u cënuar integriteti dhe sovraniteti.

‘’Nëse ndokush nga Osmani i ka shërby Serbisë në atë kohë, unë i kam godit. E din Osmani’’. Po të isha në vendin e saj do të isha ndjersitur. Nëse të gjithë ia kanë thënë, do t’ia them edhe unë’’/PERISKOPI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here