LAJMI FUNDIT: Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Kosovë

0
61

Edhe një pacient me koronavirus ka vde kur në Kosovë.
Lajmi është bërë i ditur me anë të një komunikate për media nga Klinika Infektive në Kosovë, shkruan lajmi.net.“Klinika Infekive e Qendrës Klinike Universitare të Kosoves njofton se sot në orët e mbrëmjes ka vde kur në këtë klinikë një pacient nga Vushtria”, thuhet në njoftim.Pacienti Sh. G. i lindur më 1949 me vendbanim në Vushtrri është pranuar në Klinikën Infektive me datën 10. 05.2020 dhe krahas diagnostikimit me COVID -19, vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.Kjo është viktima e 31-të nga koronavirusi në Kosovë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here