Jeta Xharra: Tash po vërtetohet pse gjithë kjo nguti për tu nënshkruar marrëveshja me Serbinë

0
56

Gazetarja Jeta Xharra ka reaguar pas aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj Thaçit dhe Kadri Veselit.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se po del të jetë e vërtetë që presidenti është intervistuar nga Gjykata në Prishtinë dhe në Vjenë, një nga pyetjet që ajo i kishte parashtruar me 2 mars, përcjell Bota sot.

Xharra ka thënë se tash vetëm po vërtetohet pse gjithë kjo nguti që të nënshkruhet sa më shpejt marrëveshja me Serbinë

Postimi i saj i plotë në Facebook:

Pra, po del qe eshte e vertete qe Gjykata Speciale e ka intervistuar HTH-ne ne Prishtine edhe ne Viene, ashtu sic e kam pyetur ne 9 pyetjet qe ja parashtrova me 2 mars – shih me poshte pytja nr 6!

PS. Tash vetem po vertetohet pse gjith kjo nguti me nenshkru sa ma shpejte marreveshje me Serbi!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here