Dy ditë pas votimi të qeverisë Hoti, vjen një paralajmërim i rëndësishëm nga Albin Kurti

0
139

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Qeveria e Avdullah Hoti, nuk është qeveri, e cila do të qeverisë pasi sipas tij, me të, do të qeverisë presidenti Hashim Thaçi.

Kurti thotë se protestat kundër qeverisë janë të pashmangshme dhe se ato, siç thotë ai, do të vijnë shpejt.

Kurse sa i takon mundësisë se një marrëveshjeje me Serbinë, e negociuar nga presidenti dhe kryeministri, Kurti thekson se nuk do të ketë marrëveshje, sepse thotë ai, ‘Thaçi e Hoti, nuk kanë kapacitet për t’u përballur me Serbinë’./Lajme Kosovare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here