A do të kalojë Vjosa Osmani në Vetëvendosje? Kjo është përgjigja e saj

0
71

Vjosa Osmani ka komentuar përçarjet që po ndodhin mes saj dhe partisë së saj, duke thënë se derën asaj për tu larguar nga kjo parti mund t’ia tregoj vetëm votuesi i saj, transmeton IndeksOnline.

“Derën drejt largimit nga LDK mund të ma tregojnë vetëm qytetarët e Kosovës. Votuesit elektorati, janë ata që mund të ma tregojnë derën. Nëse mbrojtja e fjalës së dhënë nga qytetarët konsiderohet tradhti unë do ta bëjnë”, ka thënë Osmani duke iu përgjigjur kështu akuzave të shumta që janë bërë drejtë saj nga anëtarë të LDK-së, se kinse ajo po tradhton partinë.

Osmani ka thënë se LDK-ja duhet të dëshmoj se e respekton mendimin ndryshe brenda saj, për cka ajo ka theksuar se të gjithë në parti e kanë ditur për qëndrimet e saj ndaj partive të tjera dhe Vetëvendosjes.

“Karriera ime politike përtej emrit të partisë lidhet me qytetarët me përkrahjen e tyre, jo gjithmonë të gjithë janë të kënaqur. Bashkëpunimin me Vetëvendosje e shoh si të domosdoshëm”, theksoi Osmani.

Ajo ka shtuar se nuk e ka menduar asnjëherë si opsion që t’i bashkohet Vetëvendosjes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here