Shpejtësi, çmenduri e pasion të madh – Shikoni veprimin e heroik të Marcelos që nuk e la Messin të shënonte

0
292

Real Madridi e mposhti Barcelonën me rezultat 2-0 në ndeshjen e luajtur në Santiago Bernabeu

‘Los Blancos’ me këtë fitore morën kreun e tabelës duke e kaluar Barcelonën, shkruan Reporteri.net

Në këtë ndeshje Marcelo pati një paraqitje fantastike dhe markoi për mrekulli Messin.

Madje, braziliani bëri një veprim të madh duke ia mohuar Messit një gol.

Po luhej minuta e 75-të me rezultatin që ishte 1-0 në të mirë të Realit me Messin që del në rast të mirë për gol.

Marcelo, besoni apo jo fitoi duelin e shpejtësisë dhe ia largoi topin nga këmbët ‘Pleshtit’ dhe më pas festoi si i çmendur për këtë veprim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here