Kurti, Abazi dhe Dumoshi bëjnë homazhe për Leze Qenën

0
83

Qytetarë e miq të ngushtë të aktores së ndjerë Leze Qena, po bëjnë homazhe para trupit të saj, i cili po qëndron para Teatrit Kombëtar në Prishtinë.

Veç qytetarëve dhe bashkëpunëtorëve të aktorës po merr pjesë edhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti pasuar nga zëvendësi i tij, Haki Abazi dhe ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi.

Leze Qena ndërroi jetë të mërkuren ndërsa do të varroset sot në ora 17:00 në Dragodan të Prishtinës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here