Konjufca tërheq Çitakun dhe gjashtë ambasadorë të tjerë nga misioni diplomatik

0
37

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga shërbimi diplomatik nëpër botë.

Në mesin e tyre është Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, transmeton Klan Kosova.

Që në fillim të mandatit jam zotuar për vendosjen e rregullit dhe ligjit në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe…

Posted by Glauk Konjufca on Tuesday, March 3, 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here