Si u shkundën pallatet në Tiranë nga tërmeti i fuqishëm (VIDEO)

0
120

27 viktima dhe mbi 650 të plagosur janë konfirmuar zyrtarisht si pasojë e tërmetit që goditi vendin tonë ditëne djeshme. Edhe pse kanë kaluar shumë orë kërkimet vazhdojnë pasi nën rrënoja, ku dyshohet të ketë ende shtetas.

Sipas Minsitrisë së Mbrojtjes, 12 viktima janë regjistruar në Durrës, 14 në Thumanë dhe 1 në Lezhë.

Një kamerë sigurie ka fiksuar në kryeqytet momentet e lëkundjes së fuqishme të tërmetit që goditi Shqipërinë mëngjesin e të martës.

Pamjet janë publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha në Facebook.

Në postimin e tij ai shkruan se kamerat e një pallati tek Shkolla e Kuqe në Tiranë kanë regjistruar sekondat e lëkundjeve të tmerrit./FaktePlus

Pamje te reja! Tirane tek Shkolla e Kuqe! sb

Posted by Sali Berisha on Wednesday, November 27, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here