Nuk blihet me Para : Pregatiteni vete kete recete dhe sheron cdo lloj infek/sioni qe mund te keni ne trup

0
80

Të dyja dhe mjekësia moderne dhe ajo popullore e njohin kurkumën një përbërës i shafranit të Indisë, e cila posedon përfitime anti-inflamatore dhe lidhet me nda.limin e kan. ce. rit të zorrës së trashë, stomakut, gjirit dhe lëkurës.

Gjithsesi ka një pro. blem. Shfrani nuk përthithet lehtë nga trupi.

Pra, cila është mënyra më efektive e integrimit të shafranit në dietën tuaj, në mënyrë që të përfitoni disa nga benefitet e tij kundër kan. ce. rit, si dhe përfitime të tjera shëndetësore?

Sipas hulumtimeve, mënyra më e mirë është të futet përmes ushqimit.

Një studim i botuar në Revistën Ndërkombëtare të Teknologjisë së Shkencës dhe Ushqimit hulumtoi biosigurinë e shafranit te minjtë dhe zbuloi se është më i shkëlqyer kur fermentohet.

Përgatitja e lëngut të shafranit

Përbërësit:

1 filxhan me shafran të pa bluar.

¾ filxhan me mjaltë.

2 limonë ose lime, (ose mund ti përdorni të dy bashkë).

Përgatitja:

Vendoseni shafranin në një litër ujë të ziejë.

Zjejeni për të paktën 20 minuta ose deri atëherë kur ngjyra e ujit të jetë kthyer në një të verdhe vibrante.

Më pas lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës dhe shtohini mjaltin dhe limonin.

Vendoseni përzierjen në një kanë të madhe dhe ndaheni në 2 porcione më të vogla.

Hidhni 1 lugë shafran të freskët në këtë përzierje. Kullojeni dhe mbulojeni përzierjen me një kapak. Lëreni të pushojë për 2 deri në 3 ditë derisa përzierja të bëhet paksa me fllucka.Ju bëftë mirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here