Një tjetër tërmet i forte lëkundi vendin pas mesnatës, ja sa ishte magnituda

0
128

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe 11 km në veriperëndim të Vorës, ndërsa thellësi ishte 10 km.

E konfirmuar edhe nga sizmologët, këto paslëkunjde janë normale dhe mund të zgjasin pak në kohë, por që nuk ka vend për panik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here