Mendoi se xhamat po ia thyente ndonjë plaçkitës, befasohet kur e kuptoi të vërtetën 

0
244

58-vjeçari mbeti i befasuar nga ajo se çfarë pa Quentin Rayer nga Anglia ishte duke pushuar në shtëpinë e tij, kur ndjeu se po i thyheshin xhamat dhe menjëherë mendoi se i ka hyrë ndonjë plaçkitës. 58-vjeçari kur doli të shikonte, mbeti i befasuar kur e pa se xhamat e kuzhinës i kishte thyar një dash që kishte ikur nga pronari. “Zbrita me shpejtësi nga kati i dytë, që të shoh nga afër se çfarë po ndodhë. Ishte një dash që më më shikonte me qetësi, para se të ulej të pushonte”, citohet të ka thënë Rayer. Por dëmet e shkaktuara nga dashi nuk u ndalen vetëm të thyerja e xhamave, pasi që ai dëmtoi edhe disa pjesë të oborrit. /21Media

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here