Komisioni europian jep vleren marramendese per familjet e prekura nga lekundjet

0
134

Shqipëria po kalon ditë të vështira që pas god. itjes së tër. metit të 26 nëntori, i cili la pas shume deme ne njerez si dhe shume deme materiale.

Pas tra. gjedisë, qytetarë organizata, fondacione dhe vende të ndryshme të botës janë solidarizuar më Shqipërinë duke ndihmuar me ushqime veshmbathje dhe shuma të ndryshme parash për rindërtimin e banesave të shem. bura nga tër. meti 6.4 ballë.

Lidhur me situatën e rëndë në Shqipëri, mësohet se Komisioni Evropian ka akorduar 15 milionë euro për të ndihmuar Shqipërinë. Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen tha:

“BE është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here