VAR krijon polemika edhe në Francë, lojtari i Monacos thyen monitorin(VIDEO)

0
88

Teknologjia VAR i ka shtuar edhe më shumë polemikat në futboll.

Edhe pse në shumë raste sjell drejtësi, në disa momente tjera, VAR krijon shumë pasiguri dhe polemika.

Diçka e tillë ka ndodhur në mbrëmjen e kaluar në sfidën mes Saint Etiene dhe Monaco, ku polemikat kanë qenë të mëdha.

Monaco humbi sfidën me shifrat 1-0 teksa në minutat e fundit mbeti me 10 lojtarë, kur Aguilar u ndëshkua me karton të kuq.

Ai nuk ishte aspak dakord me këtë vendim dhe e lëshuan nervat, duke e goditur me shkelm monitorin e VAR.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here