Rëndohet bilanci i tërmetit, 18 të vde kur deri më tani

0
84

Burime nga Urgjenca Kombëtare njoftojnë se derimë tani janë 18 të vd. ekur si pasojë e tërmetit me magnitudë 6.4 dhe me intesitet rreth 9 ballë, që shkundi mëngjesin e sotëm Shqipërinë.

Viktimat janë nxjerrë nga rrënojat në zonën e Thumanës, në Durrës, dhe në Kurbin. Ndërkohë që po punohet ende për të nxjerrë qytetarë të tjerë nga rrënojat, çka bën që numri i vik.timave të rritet në orët në vijim.

Në zonën e Kënetës në Durrës, 7 anëtarë të një familje ndodhen nën rrënoja, ndërkohë që në Thumanë po ashtu raportohet për katër anëtarë të një familje që ndodhen në gërmadha.

Mes vik.timave është edhe një fëmijë 6-vjeçar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here