Pas përpl asjes së bujshme me tifozët, Arsenali vendos për Xhakën, shqiptari mbetet i befasuar

0
94

Kapiteni i Arsenalit, Granit Xhaka, do të rikthehet në ekip për ndeshjen kundër Vitorias në Europa League. Takimi mes anglezëve dhe portugezëve do të luhet ditën e enjte.

27-vjeçari u la jashtë dy ndeshjeve të fundit, pasi shau tifozët pas zëvendësimit në ndeshjen kundër Crystal Palace. Ai është stërvitur, pavarësisht se nuk ka luajtur me skuadrën e tij.

Trajneri Unai ka vendosur ta grumbullojë për ndeshjen e radhës dhe Xhaka do të ketë mundësinë më të mirë që të marrë minuta. Marrëdhënia e tij me tifozerinë është e krisur dhe vështirë që të rikthehet paqja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here