Nxirren të paj.etë nënë e bir nga rrënojat e pallatit në Thumanë, shkon në 20 numri i vik.timave

0
78

Rëndohet më tej bilanci i vik/timave të tërmeteve që kanë goditur Shqipërinë gjatë orëve të fundit, ku më i forti ishte me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter, me epiqendër 10 km nga qyteti i Durrësit.

Sipas raportimeve më të fundit, mësohet se dy trupa të paje/të janë nxjerrë pak çaste më parë në një prej pallateve të shembura në Thumanë, duke e çuar numrin e vikt/imave në 20.

Vik/timat dyshohen se janë nënë e bir, ndërsa trupat e tyre janë nxjerrë të paj/etë nga pallati i dytë i shembur në Thumanë.

Raportohet se nën rrënoja ka ende pjesëtarë të tjerë të së njëjtës familje.

Nga lëkundjet e fuqishme që tronditën vendin u plagosën edhe rreth 600 persona, si dhe u shënuan dëme kolosale materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here