Nisen me kamion drejt Anglisë, policia holandeze u prish ëndrrën tre shqiptarëve

0
119

Tre shqiptare kane tentuar te kalojne ile galisht nga Holanda drejt Britanisë së Madhe por kane deshtuar.

Ata u arrestuan nga policia holandeze gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës ndërsa ishin duke fjetur në një hyrje në Keizer Wilhelmstraat në IJmuiden teksa prisnin më pas të ngjiteshin në kamionin që do ti dërgonte në ishull.

Sipas mediave, shqiptarët kishin hapur mbulesën e kamionit me mjete të ndryshme, ndërsa më herët shoferët që qarkullonin në port, kishin denoncuar praninë e personave të dyshimtë.

Për të parandaluar ngjitjen fshehtas të tyre, ata i kishin vendosur kamionët me kurriz në pritje të tragetit nga Anglia.

Pas arrestimeve, porti u mbyll për një kontroll të imtësishëm, por pasi nuk u konstatua njeri në mjete kamionët u lejuan të vijojnë rrugën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here