LAJMI I FUNDIT: Fenerbahce jep një lajm aspak të mirë për Vedat Muriqin!

0
163
ISTANBUL, TURKEY - AUGUST 19: Vedat Muriqi (94) of Fenerbahce celebrates after scoring a goal during the Turkish Super Lig soccer match between Fenerbahce and Gazisehir Gaziantep at Ulker Stadium in Istanbul, Turkey on August 19, 2019. (Photo by Orhan Akkanat/Anadolu Agency via Getty Images)

Vedat Muriqi, sulmuesi kosovar i Fenerbahces akoma nuk është shëruar plotësisht nga lëndimi që kishte pësuar javë më parë.Sulmuesi i njohur, Vedat Muriqi shënoi dy gola ndaj Kayserisporit, por mori një goditje – që rezultoi në lëndimin e tij dhe mungesën e ‘bomberit’ në ndeshjet më të rëndësishme të Kosovës, ndaj Çekisë dhe Anglisë, raporton GazetaBlic.Megjithatë, BeIN Sports ka raportuar se Vedat Muriqi dhe Max Kruse nuk do të jenë të gatshëm të luajnë në takimin e ardhshëm të Superligës.

Fenerbace takohet me Yeni Malatyaspor të dielën – por Muriqi dhe Kruse nuk pritet të jenë plotësisht të gatshëm dhe mungesa e tyre me shumë gjasë është e pashmangshme./GazetaBlic/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here