Ky është kosovari që u go.dit për vd.ekje me th.ikë në Itali

0
129

E diela ka qenë dita e fundit e jetës për kosovarin me banim në Itali, Gzonit Kelmendi. 33 vjeçari kishte dalur në një lokal pas mesnate në Firenze ku papritmar është përfshirë në një konf likt me një tunizian.

Fillimisht raportohet se sherri mes të dyve ështe evituar nga punëtorët e lokalit. Por, tuniziani ka shkuar në banesë ku e ka marrë një thi kë për të vazhduar sherrin me kosovarin, shkruan Indeksonline.

Ai e ka pritur në rrugë 33 vjeçarin nga Kosova duke e su lmuar me th ikë.

Raportohet se Kelmendi është god itur me th ikë në fyt dhe trup duke qenë e pamundur t’i mbijetojë plag ëve.

Policia italiane e ka arr estuar tunizianin 39 vjeçar, i cili më pas e ka pranuar kr imin e bërë.

Gzonit Kelmendi ishte me prejardhje nga Peja.

Familja e tij po kërkon nga organet kompetente kosovare e italiane që të mirret me këtë rast./Indeksonline

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here