Këto pamje të vajzës së Astrit Deharit para varrit të tij do t’ua këputin shpirtin

0
92

Në trevjetorin e vde kjes së Astrit Deharit janë publikuar fotografi prekëse së vajës së tij para varrit, raporton Gazeta Express.
Në llogarinë zyrtare të Vetëvendosjes, kanë publikuar disa fotografi ku shihet vajza e Astrit Deharit duke lënë lule pranë varrit të babait të ndjerë.

Në trevjetorin e vde kjes së Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të Deharit kanë bërë homazhe te varri i të ndjerit prej ku u kërkua që autorët që ia morën jetën aktivistit të VV-së, të vihen para drejtësisë.

Në trevjetorin e vde kjes së Astrit Dehari, Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar një sërë aktivitetesh, përfshirë edhe marshi me moton: “Një popull për drejtësi”./GazetaExpress/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here