FALEMINDERIT! E jashtëzakonshme ajo që bën Kosova në vetëm 3 ditë, arrin të strehojë 20 mijë shqiptarë

0
129

Këngëtari i njohur Capital-T njofton se janë strehuar në të gjithë Kosovën 20 mijë qytetarë nga Shqipëria si pas ojë e rënies së vazhdueshme të tërmeteve prej 3 ditësh.

Nëpërmjet ‘Instagram’-it këngëtari i suksesshëm bën me dije se falë angazhimit të përbashkët janë strehuar në ish-kampin ushtarak të KFOR-it më shumë se 800 persona, ndërsa në të gjithë Kosovën janë strehuar deri tani gati 20 mijë shqiptarë nga Shqipëria 3 ditë pas tërmetit shkat ërrimtar 6.4 të shkallës Rihter, i cili shkaktoi vd ekjen e 50 personave dhe dë me të mëdha materiale, etj.

Mesazhi i Capital T-së:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here