Lufti Haziri ka këto fjalë për Albin Kurtin pasi i fitoi zgjedhjet

0
243

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lufti Haziri, ka thënë se rezultati i tanishëm i zgjedhjeve parlamentare ia jep mandatin Lëvizjes Vetëvendose për formimin e Qeverisë.

Kështu ka thënë ai për Radion Evropa e Lirë, duke theksuar se nuk do të nisin negociatat për qeverinë e re përderisa nuk përfundon numërimi i të gjitha votave, njofton Klan Kosova.

“Rezultati është shumë i ngushtë dhe ne jemi duke e pritur numërimin e të gjitha votave, përfshirë votat me kusht, votat e diasporës dhe votat për deputetët, pastaj fillon procesi i negociatave. Dallimi është i vogël, një deputet, por që ia jep mandatin (për formimin e qeverisë) liderit të Vetëvendosjes”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here