E dhimbshme: 18 vjeçari shqiptar shtypet nga “Rruli”

0
80

Një aksident tragjik është shënuar pasditen e sotme në Bypassin e Fierit kun ë afërsi të shfatit Pojanë një 18-cvjeçar është shtypur për vdekje nga një mjet që shërbente për ndërtimin e rrugës, tip “Rrul”.

Faxweb.al mëson se mjeti me drejtues shtetasin Klodian Ndone 41 vjeç, banues në Memaliaj rreth orëas 16:15, gjatë kohës që po ngjeshte asfaltin goditur shtetasin Mateo Koza 18 vjeç, banues në Tepelenë (punëtor) i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Në vendengjarja ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here