Angli/ Iu gjetën 39 vik tima në kamion, kush është 25-vjeçari i a rrestuar (FOTO)

0
92

Policia në Eseks ka a rrestuar një 25-vjeçar i cili dyshohet të jetë shoferi i kamionit ku u gjetën 39 persona të vde kur ditën e sotme.

Ngjarja e rëndë tr onditi sot rajonin jug-lindor të Anglisë, ku në rimorkion e një kamioni u gjendën 39 trupa të pajetë emigrantësh.

Për këtë ngjarje policia ka a rrestuar me aku zën e vr asjes, Mo Robinson, 25 vjeç, nga Irlanda e Veriut, i cili dyshohet se ka futur kamionin në Mbretërinë e Bashkuar nëpërmjet portit të Holihedit, në veri të Uellsit.

Automjeti është verifikuar se është nisur nga Bullgaria dhe të 39 vik timat, një prej të cilëve është i mitur, dyshohet se kanë qenë emigrantë që përpiqeshin të futeshin ile galisht në Mbretërinë e Bashkuar.

Rimorkio e kamionit është me sistem frigoriferik kështu që një nga pistat ku po heton policia është se personat mund të kenë vde kur nga i ftohti dhe asf iksia. /Opinion

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here