Turkun e zë tërmeti duke u falur në xhami, ky është reagimi i tij

0
133

Një burrë brenda një xhamie ka qenë një nga personat të cilët janë zënë të befasuar kur një tërmet i fuqishëm ka goditur qytetin e Stambollit në Turqi.

Ai ka incizuar veten duke vrapuar drejt derës së daljes nga xhamia.

Përveç tij, një gazetare e një emisioni televiziv është gjendur në një moment të sikletshëm, në ato momente. Megjithatë, siç edhe mund të shihet në pamje, ajo jo vetëm që nuk largohet nga aty, por tenton edhe të qetësojë të tjerët.

Kanë qenë këto dy momente që janë publikuar gjithashtu nga përdorues të rrjeteve sociale, përkatësisht reagimet e tyre.

Një tërmet i fuqishëm prej 5,7 ballësh ka goditur Stambollin të enjten, për të cilin është raportuar se ka shkaktuar vetëm disa dëme të vogla materiale, si dhe panik të çastit në qytet.

VIDEO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here