Si u gjet e vd ekur 58-vjeçarja kosovare e the rur disa herë me thiikë në dhomën e fjetjes

0
157

Të martën në mëngjes, rrethi i Strasbourg-ut është shokuar nga një ngjarje tra gjike.

Një 58-vjeçare nga Kosova është gjetur pa shenja jete nga burri i saj, që u kthye nga puna. Ai e kishte gjetur në shtrat, derisa gruaja shqiptare ishte god itur disa herë me thiikë, përcjell albinfo.ch.

Mediat franceze i kanë kushtuar mjaft shkrime kësaj ngjarjeje. Sipas tyre, ngjarja tra gjike ndodhi në një banesë sociale Adoma, në rrethin Strasburg të Neudorf.

Një burim i afërt me hetimin ka thënë se trupi ishte godiitur disa herë më thiikë, por vetëm auto psia do të tregojë nëse vde kja është si pasojë e godiitjeve me thiikë, përcjell tutje albinfo.ch.

Burri i saj është i shokuar dhe kur të qetësohet, do të intervistohet, ashtu si edhe banorët e tjerë dhe fqinjët.

Hetimi ka filluar menjëherë, është duke u kërkuar ar ma e vr asjes. Gjithashtu edhe kamerat CCTV janë duke u analizuar.

Raportohet se gruaja ishte e lindur në vitin 1961 dhe vetëm hetimi më vonë do të tregojë se çfarë ka ndodhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here