Emrat e kandidatëve të VV-së që do të garojnë për deputetë nga Mitrovica dhe Kaçaniku

0
127

Lëvizja “Vetëvendosje” ka përcaktuar kandidatët e saj për zgjedhjet e 6 tetorit për komunën e Mitrovicës dhe Kaçanikut.

Indeksonline mëson se Fidan Ademi dhe Faruk Mujka kanë marrë dritën jeshile të degës së Mitrovicës për të garuar në legjislativ.

Fidan Ademi

Faruk Mujka
Përpos këtyre dy kandidatëve, mësohet se Agim Bahtiri do të propozoj një emër të tretë për listën e partisë së Albin Kurtit.

Përkrahjen nga Këshilli i Qendrës së VV-së ka marrë edhe Avni Tafili nga Kaçaniku.

I njëjti do të jetë pjesë e garës për ulëse në Kuvendin e Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here