Shpërthejnë tifozët: Muriqi shënon gol të bukur me kokë

0
82

LexoLajme
SPORT Shpërthejnë tifozët: Muriqi shënon gol të bukur me kokë
ByLexoLajmePosted on June 10, 2019
COMMENTS
Kosova e ka barazuar në 2-2 rezultatin ndaj Bullgarisë.

Kosova ka barazuar rezultatin ndaj Bullgarisë në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Vasil Levski”, raporton Gazeta Express.

Sulmuesi në top formë, Vedat Muriqi, ishte ai që shënoi me kokë për 2-2 në minutën e 64’, duke ngritur në këmbë mijëra tifozë shqiptarë në “Vasil Levski”.

Ky gol erdhi menjëherë pas inkuadrimit në lojë të Florent Hadërgjonajt në vend të Mërgim Vojvodës dhe Anel Raskaj në vend të Idriz Vocas. /Gazeta Express/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here