Kur Aro Muric bënte Zidanen me fanellën e Malit të Zi

0
234

Portieri i Kosovës, Aro Muric, dy vite më parë ishte pjesë e reprezentacionit të Malit të Zi për të rinjtë.

Muric, i cili vendosi të mbroj fanellat e “dardanëve”, ishte protagonist i një episodi mjaft negativ me fanellën e Malit të Zi, shkruan IndeksOnline.

Në ndeshjen mes Malit të Zi U-21 dhe Sllovenisë U-21, Muric kishte humbur toruan duke goditur kundërshtarin në kokë në sy të referit.

Kjo erdhi pasiqë sulmuesi i Sllovenisë, Martin Kramariç, i kërkoi arbitrit belg që të ndëshkonte Muric pasi goditi brenda zonës lojtarin sllovenin tjetër Zan Zuzek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here