Ish-ushtari i UÇK-së që shkrepi revole për të paralajmëruar lirinë dhe kthimin e tij (Video)

0
283

Ishte vetëm 19 vjeç kur veshi uniformën e UÇK-së, për t’iu bashkuar shokëve të tij, pa e ditur nëse do të kthehej i gjallë në shtëpi.

Kanë kaluar 20 vite, por ai e ruan dhe e mbanë me krenari këtë uniformë

Bedri Pajaziti nga Ferizaj ishte pjesë e Brigadës 161 “Ahmet Kaqiku”, duke shërbyer në radiolidhje. Ai rrëfen për Indeksonline historinë e tij para, gjatë dhe pas luftës.

Janë fotografitë dhe përjetimet ato të cilat ish ushtarin e UÇK-në e bëjnë shpesh t’i kujtoi edhe shokët e luftës të cilët nuk jetojnë më, ndërsa kur flet për ta lotët e tradhtojnë

Rrëfimi emocionues – Ish-ushtari i UÇK-së shpërthen në lot – Ai tregon momentin kur shkrepi revole për të paralajmëruar lirinë dhe kthimin e tij… 😢

Posted by IndeksOnline on Saturday, June 15, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here