Ky është personi që v.d.i.q.në vendin e punës në Sllatinë të Fushë Kosovës

0
169

Një person ka ndërruar jetë në Sllatinë të Fushë Kosovës pasi është rrëzuar nga shkallët ku po punonte brenda një objekti.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti. Sipas saj, rasti është iniciuar si “v.d.e.k.j.e e dyshimtë”.

“Viktima mashkull N.E. (1981), sot rreth orës 11:30 , gjatë kohës kur ishte duke punuar, dyshohet të ketë rënë nga shkallët nga një lartësi 4-5 metra dhe kishte pësuar lëndime të rënda trupore. I njëjti menjëherë është përcjellë në QKUK, ku nga ekipi mjekësor është konstatuar v.d.e.k.j.a e tij”, ka deklaruar Ahmeti.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa .j.e.t.ë i v,i,k,t,i,m,ë,s, është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ndërkohë që me rastin po merren policia dhe institucionet e tjera përkatëse.

Ndërkaq Indeksonline mëson se i ndjeri është 38-vjeçari nga fshati Sibofci i Podujevës. /Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here