Emocionuese: Super lojtari i Ajaxin bën iftar në mes të lojës ndaj Tottenhamit

0
72

Në skuadrën e Ajaxit janë tre lojtarë mysliman – Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui dhe Zakaria Labyad, të cilët janë duke agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit.

Mazraoui dhe Ziyech janë startues në takimin e sotëm të Ligës së Kampionëve, me ç’rast nga minuta e parë kanë qenë duke agjëruar.Në minutën e 16’të të lojës, kamera ka fokusuar dy lojtarët e Ajaxit, Ziyech dhe Mazraoui duke bërë iftar, pra duke thyer agjërimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here