8 gjera qe tregojn se kurr nuk do jeni te pasur.

0
135

Padyshim se t gjith duan te jen te pasur dhe gjimon e mendon se a do jesh ndonjeher shum i pasur.

Te gjith mund te jen te pasur por gjithmon duke ditur se si te verposhe dhe punosh.

Ne nuk mund ta parashikojm te ardhmen por me posht keni disa shenja qe mund te behesh i pasur nese je duke i ndjekur.

– Ju nuk duhet të përqendroheni aq shumë në kursim sa të neglizhoni fitimin

– Nuk keni filluar ende të investoni

– Jeni të kënaqur me një rrogë të qëndrueshme

– Blen gjëra të cilat nuk mund t’i përballoni

– Jeni duke ndjekur ëndrrën e dikujt tjetër-jo tuajën

– Nuk keni qëllime për paratë tuaja

– Shpenzoni para për të shpëtuar atë që e keni

– Beson se do të pasurohesh edhe jashtë arritjeve të juaja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here