11-vjeçari fluturon nga makina pas një aksidenti të tmer’rshëm

0
142

Një djalë 11-vjeçar u hodh jashtë makinës gjatë një aksidenti të tmerrshëm në Tajvan.

Fëmija, i cili nuk kishte vendosur rripin e tij të sigurisë, u hodh nga karriga e makinës së babait të tij kur ajo u përplas në pjesën e prapme të një automjeti tjetër dhe u rrokullisë nëpër ajër, transmeton lajmi.net.

Babai i tij Lee, 39 vjeç, e prishi pjesën e pasme të një makine tjetër, ndërsa ai u përpoq ta tejekalonte atë në autostradën mbi qytetin Tainan në bregun jugor të Tajvanit.

As djali apo motra e tij tetëvjeçare nuk kishin vendosur rripat e tyre të sigurimit, kur makina u përplas, konfirmoi policia.

Vëllai i tij thuhet gjithashtu u ul në autostradë pas përplasjes së dhunshme, por nuk shihet në video.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here