109-vjeçarja nga Prizreni që agjëron qe gati një shekull (Video)

0
72

Në afërsi të Prizrenit, në fshatin më të madh të Kosovës në Zhur, jeton Xhemile Susuri, 109-vjeçare, së bashku me djalin, nipat dhe stërnipat e saj.

Që nga mosha 18 vjeçe ka filluar të agjërojë Ramazanin, dhe asgjë nuk ka mundur ta ndalë atë që nga ajo ditë.

https://www.facebook.com/prizreni.tv/videos/905539333115565/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here