Pse o zot: Nderron jete Geti, babai i tij dite me pare kerkoi te lutemi per shpirtin e tij

0
356

20.04.2019
Sot ka nderruar jete Geti Bytyqi nga fshati Dejne i Rahovecit, shkruan Dardania Press.
Dite me pare babai i Getit, Bedri Bytyqi kerkoi nga bashkvendasit dhe ne si Dardania Press kerkuam nga te gjithe qe te luten per shpirtin dhe shendetin e Getit, por Geti sot nderroi jete.
i shpreh ngushellime Bedri Bytyit per vd,ekjen e Getit dhe ishalla zoti ua jep gajretin gjithe familjes

GETI SOT VENDOSI TË NDAHET NGA NE KY ENGJULL FAMILJËN DHE DEJNIN E KA LËNË TË PIKËLLUAR PAFUNDSISHT

Askush nuk do të dëshironte këtë engjull të bukur sot e përgjithmonë ta kemi kaq të heshtur me këtë qetësi të pafundshme të Getit. Të pikëlluar thellësisht njoftojmë se Geti ka ndërruar jetë dhe të pikëlluar përjetësisht i ka lënë prindërit, familjën, bashkëvendasit në Dejnë dhe të gjithë dashamirët e familjës Bytyqi. Në këto qaste tejët të vështira për prindërit Bedrin, nënën e Getit dhe familjën kërkohët solidaritet, përkrahje nga qytetarët e Dejnit si dhe tju jemi sa më pranë për t’u dhanë kurajo. Këto ditë Dejni dhe më gjërë ishim në lutje për të sfiduar Geti ynë sëmundjën mirpo vullneti i Zotit ishte që këtë engjull të merrte pranë dhe ne detyrohemi dhe duhët ta pranojmë këtë fakt të hidhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here