Nuk i la bakshish pasi mbaroi kafen, kamarieri “tmerrohet” nga pusulla që i lë në tavolinë taksixhiu

0
369

Nuk i la bakshish pasi mbaroi kafen, kamarieri “tmerrohet” nga pusulla që i lë në tavolinë taksixhiu

Në kafe ndodhin gjëra të papritura, nisur nga takimet e pamenduara me njerëz që nuk i njohim e deri tek batutat me kamarierët.

Sa herë ulemi në kafe sigurohemi që t’i lëmë bakshish kamerierit.

Një skenë e pazakontë ka ndodhur në një kafe të Vlorës, ku një taksist është ulur për të pirë diçka dhe si “bakshish” për shërbimin i ka lënë një pusullë gazmore kamarierit.

Ai i ofron një xhiro brenda Vlorës me makinën e tij. Nuk dihet nëse ky ka qenë një gjest mirënjohjeje apo taksixhiu ka patur qëllime të tjera me djalin…

Një vajzë e cila ka parë pusullën ka shkruar:

Në Vlorë taksixhiu iu lë kamarierëve këtë ‘bakshish’ për ti ngacmuar…”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here