Momenti i aksiidentit fataal që ndodhi (Video +18)

0
182

Një aksiident i rëndë trafiku ndodhi para dy ditëve në rrugën rajonale Gjakovë-Qafë Morinë, saktësisht në fshatin Korenicë.

Si pasojë e këtij aksidenti ka humbur jetën një qytetar i Shqipërisë dhe janë lënduuar gjashtë persona të tjerë.

Aksiidenti në fjalë ka ndodhur në mes dy veturave ‘Golf’ dhe ‘Mercedes’, ku shkaktar i aksiidentit dyshohet të ketë qenë shoferi i Golfit, tashmë i ndjeri B.M, afro 40 vjeçar.

Lëndiime trupore si pasojë e këtij aksiidenti pati edhe një fëmijë, E.M.

Indeksonline ka siguruar sot videon e momentit të këtij aksiidenti të rëndë. Në video shihet qartë momenti i godiitjes së veturave, njëra me targa të Shqipërisë, e vetura e llojit ‘Mercedes’ me targa të Anglisë.

Duhet përkujtuar që aksiidentet me fataliitet kanë qenë në numër të madh gjatë vitit të kaluar, por edhe në muajt e parë të këtij viti.

Shpesh herë Policia e Kosovës ka bërë apel tek pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes të shtuar përgjatë vozitjes./Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here