A mund ta paramendoni me çka merrej Nexhat Osmani para se të bëhej këngëtar?

0
190

A mund ta paramendoni me çka merrej Nexhat Osmani para se të bëhej këngëtar?

Nexhat Osmani ka ngritur karrierë të suksesshme në muzikë dhe një farë formule suksesi për të ishte e motra, Remzia, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtari është ndër ata emra që nuk ndalen së qeni në dasma e ahengje, ku bashkë me të motrën Remzien ia dalin ta ndezin atmosferën.
Por, a e dinit që para se të bëhej këngëtar Nexhat Osmani ishte futbollist? Madje, atij i shkonte shumë mirë futbolli.

Këngëtari ka treguar se për shkak të një lëndimi në fushë, i është dashur që ta braktisë futbollin dhe bashkë me të pasionin më të madh të tij, shkruan “Kosovarja”.

Epo, edhe në muzikë mirë i ka ecë, apo jo?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here