Lajmi i fundit nga QKUK: Tre të lënduarit në Gjilan janë në gjendje të rëndë

0
188

Tre të lënduar nga aksidenti në Gjilan janë sjellë në gjendje të rëndë në Prishtinë, raporton Gazeta Exress nga QKUK.
Të lënduarit janë dy gra dhe një burrë, ndërsa po mjekohen në repartin intensiv të QKUK’së.

Mjeku kujdestar, Naser Syla, i ka thënë Gazetës Express se tre të lënduarit i kanë pranuar në gjendje të rëndë.

“Gjendja shëndetësore e tre personave të lënduar që erdhën ne QKUK është e rëndë. Ata po trajtohen ne mjekimin intensiv ne QKUK. Pacientët janë dy femra dhe një mashkull”, ka thënë Syla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here