I lënduari nga aks.identi në Gjilan, në gjendje të rë.ndë

0
195

Pas aksidentit të së enjtes në Gjilan një person vazhdon të jetë në rrezik për jetë. Kamioni që shkaktoi aksidentin në qendër të këtij qyteti la të vde.kur një person dhe lëndoi 27 të tjerë, tre që ishin në gjendje më të rëndë u dërguan në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë.

Por Zyra për Informim e QKUK-së ka thënë për “Zërin” se njëri nga tre personat që po trajtohen në QKUK është në gjendje të rëndë edhe pas operacionit që pati për disa orë i njëjti po vazhdon të trajtohet në Repartin Intensiv, ndërsa dy të tjerët janë jashtë rrezikut për jetë.

“Tre personat e transferuar nga Spitalit i Gjilanit fillimisht kanë marrë tretmanin në Klinikën Emergjente. Njëri është transferuar në Kirurgjinë Torakale dhe është jashtë rrezikut për jetë, njëri në Neurokirurgji, po ashtu edhe ai është jashtë rrezikut për jetë dhe tjetri pas operacionit disaorësh nga neurokirurgët është transferuar në Mjekimin Intensiv Qendror, gjendja është e rëndë, stafi mjekësor po ofron kujdes maksimal”, thuhet në përgjigjen e Zyrës për Informim të QKUK-së.PlusTv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here