Hajnat hyjnë në shtëpi, thirrën policinë por ata vetëm i shikuan hajnat

0
241

Ky është momenti kur një bandë e hajnave u kapën nga një kamerë, duke u përpjekur të futeshin në shtëpinë e një babai të dy fëmijëve në Londër, ndërsa vajza e tij dhe nëna më e vjetër ishin brenda.

Sipas mediave të huaja, Manmeet Singh mori një njoftim në telefonin e tij se ishte dikush jashtë shtëpisë së familjes së tij.

Ai më pas u tmerrua kur pa pamjet se sulmit të një skuadre hajnash që tentonin të hapnin derën e përparme.

Kështu, i frikësuar, Singh, 42 vjeç, telefonoi nënën e tij të moshuar, e cila ishte në shtëpi me vajzën e tij dhe thirri policinë para se të vinte në shtëpi.

Kështu, nëna e tij e moshuar dhe vajza e tij tetëvjeçare u futën në kopsht dhe u detyruan të fshiheshin në “kasollen” e tyre, pasi një bandë e tre burrave i plaçkitën shtëpitë e tyre dhe ikën me stoli.

Ai tha se oficerët arritën brenda disa minutave, por pohoi se ata i thanë atij se ata nuk ishin në gjendje t’i kapnin të dyshuarit ndërsa iknin.

Ai gjithashtu pretendon se i është thënë nga oficerit se polici në fjalë ishte vetëm i trajnuar vetëm për të ndaluar automjetet dhe jo për t’i ndjekur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here