Flasin shokët e 13-vjeçarit që u vetëvraa në Ferizaj (VIDEO)

0
480

13-vjecari Adriatik Ajvazi, që u vetëvraa të martën në mbrëmje, është varrosuur në Sojevë të Ferizajt

Të mërzitur e me kurorë të në duar ia kanë mësyrë varrezaave të fshatit Sojevë të Ferizajt.

Nxënësit e shkollës “Ramadan Rexhepi” u nisën për t’ia dhënë lamtumiren e fundit bashkëmoshatarit të tyre, 13-vjeçarit Adriaktik Ajvazi, i cili u gjet i varuur e pa shenja jetë në stallën e shtëpisë të martën pasdite.

Kujdestarja e të ndjerit, Mirjeta Kashtanjeva, thotë se nuk kishte vërejtur ndonjë shqetësim te nxënësi i saj.

Fjalë të mira për 13-vjeçarin që u vetëvraa, kanë edhe bashkëmoshatarët e tij.

Bile njëri nga ta tregon se ishte takuar me të ndjerin, pak orë para se ai të vetëvritejj.

Ndërkohë nga dhimbja e madhe askush nga familjarët nuk ka pasur forcë të flasë.

Por, mbrapa saj kanë thënë se i ndjeri ishte fëmijë i hareshëm dhe gjatë gjithë ditës kishte qenë duke u shëtitur me biçikletë.

Me rastin tani po merret Prokuroria e Ferizajt.

Prokurori i rastit, Rasim Maloku, përmes telefonit për T7 ka dhënë detaje lidhur me rastin.

Adratik Ajvazi është varrosuur në varrezatt e fshatit mesditën e së mërkurës dhe ka lënë mbrapa edhe dy vëllezër tjerë. /Valon Rashiti, T7

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here